PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31868}

Zawód: Szpieg

Spy Game
7,5 79 575
ocen
7,5 10 1 79575
6,4 14
ocen krytyków
Zawód: Szpieg
powrót do forum filmu Zawód: Szpieg

Oglądałam ten film i nie za bardzo łapie niektórych wątków. mianowicie Redford zamienil te zdjecia satelitarne bahamow i wybrzeza chin (ktore byly bardzo podobne) a wiec to zdjecie chin zrobil ksero wyslal faxem, a teczke z dokumentami (imaginery costam) oddal spowrotem - a srodku zdjecie bahamow. A pozniej rano ten mlody agent co go tak nie lubil powiedzial cos takiego ze ta teczka zostala zwrocona o trzeciej nad ranem, to troche nie lapie... Jak on sobie wszedl do tej frimy o tzreciej nad ranem? czyba ze siedzial tam cala noc ? - czyli jak bylo pokazane jak podrabia te dokumenty to byl caly czas w siedzibie tej firmy ? to dziwne ze pozwolono mu zostac... Moze mnie ktos oswiecic

marta_cn

Siedział tam cała noc. Było to przecież pokazane - sprzątaczki sprzątały, ten-młody-agent go szukał, a on się ukrywał. A nad ranem jest pokazane ujęcie, w którym wstaje z jakiejś kanapy w biurze, gdy budzi go telefon.

shelikeschocolate

no a co z ta teczką, po co podmieniał zdjecia satelitarne skoro i tak jej nie oddał odrazu tylko o trzeciej nad ranem, a jeszcez mam takie pytanie ta cała operacja "impreza" (tak przetlumaczyl lektor nie pamietam jaka oryginalna nazwa) która ukrywali przed nim to byl plan wydostania bishopa w razie czego ? bo cale to zebranie dotyczylo jak zrozumialam ustalenie czy wyciagnac bishopa z chin czy zostawic, ale jesli zdecydowalibyu go odbic to chyba w bardziej legalny sposób przez jakies "rozmowy ' z chinamii a nie przez nalot na wiezienie/...?

marta_cn

Kwestia dlaczego tak późno oddał teczkę nie wydawała mi się zbyt znacząca - może oprócz tego, że podmienił zdjęcia, chciał dokładnie przejrzeć materiały? Poza tym, nie wiemy, o której owe zdjęcia podmienił (albo może ja nie pamiętam), więc nie wiemy też, czy tak długo zwlekał. Co to operacji "Impreza" (też nie pamiętam jak w oryginale, ale na pewno nie tak!), to dotyczyła ona podsłuchiwania jakichś chińskich polityków, a nie wydostania Bishopa - właśnie próba jego wydostania mogła zniszczyć tą operację, dlatego też zdecydowali się go pozostawić. Nielegalne odbicie go, czyli "Dinner Out" było zorganizowane tylko przez Redforda (który podrabiając podpis etc. "podszył się" pod CIA).

shelikeschocolate

ale przeciez na zebraniu przesluchiwali redforda, bo chcieli znalezc cos na bishoipa zeby wlasnie go nie wydostawac, tylko zostawic w chinach, wiec zrozumialam ze ta operacja impreza dotyczy wlasnie odbicia bishopa...ale moze cos zle zrozumialam, musze obejrzec jescze raz

ocenił(a) film na 10
marta_cn

A ja mam pytanie dlaczego wogole muir zlecal to zdjecie chin, skoro cala operacja byla przygotowana juz dawno...Co chcial zobaczyc czy sie wyspa nie przesunela ? :P

ocenił(a) film na 10
wrotek

Jest wzmianka ze by zyskac na czasie, ale jak ?

ocenił(a) film na 9
wrotek

Chodziło o to, żeby uwiarygodnić historię z Bachamami. Gdyby tego nie zlecił, nikt by się o tym nie dowiedział i przykrywka "Bachamy" podana później przez samego Muira wyglądałaby na ściemę. Odwróciło to też uwagę przesłuchujących, zajął ich tą historią rano, kiedy cała akcja miała miejsce.

ocenił(a) film na 10
Rachator

ciekawe, thanks

marta_cn

miur podmienił zdjęcie bahamów na chiny bo chciał mieć rano wymówkę gdy dyrektor porównał te zdjęcia były one identyczne z ulotką którą miur mu dał a pierwotnie w teczce były zdjęcia chin do operacji podsłuchów "sideshow" która miała miejsce niedaleko więzienia, a operacja dinner out czyli obiad na mieście wzięła swą nazwę od bishopa który takową wczesniej przeprowadzał w bejrucie i właśnie wtedy dał miurowi piersiówkę na urodziny a zebranie dotyczyło zbierania haków na bishopa zeby go z czystym sumieniem poświęcić

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones